Články a informace

Q 10 KRÉM KAROTENOVÝS ALOE VERA A KYSELINOU ALFALIPOOVOU
Krém pro všechny typy pleti. Přítomnost velmi účinných látek ve vysoké koncentraci.
Vzhledem k přítomnosti beta karotenu, Q10, aloe vera , kysel. alfa lipoové slouží jako výživný, regenerační a ochranný krém. Zvlášť vhodný jako výživný noční krém. Udržuje vláčnou, zdravou kůži i při slunečném a větrném počasí. (vysušená pokožka), výborný na regeneraci po odstranění make- upu. Zlepšuje barvu tváře, aktivizuje mikrocirkulaci krve v pokožce.
Beta karoten - provitamin A, nejenže je vitamin antioxidant, ale také vyživuje tukové vrstvy pod kůží, udržuje pokožku vláčnou a může zabránit poškození kůže. Příznaky nedostatku vitaminu A jsou příčinou suché a drsné pokožky, křehké kůže, k vráskám náchylné kůže, špatné pleťi.
Alfalipová kyselina je klíčový element, je nenahraditelná v boji proti stárnutí kůže.
- významně zvyšuje rychlost metabolismu
- chrání buňky před oxidačním poškozením a negativními účinky stresu
- významně zvyšuje hladiny ostatních antioxidantů včetně koenzymu Q 10, vitamínu C, vitaminu E
- pleť zmlazuje díky hloubkovým procesům, které se odehrávají v buňkách pleti.
S přibyvajícími léty se všechny regenerační procesy pokožky zpomalují, množství a aktivita volných radikálů stoupá, začínají se tvořit vrásky, pleť pozvolna ztrácí svou pružnost. To jsou první příznaky stárnutí. Pokožka potřebuje speciální podporu ke zpomalování procesu stárnutí. Krém obsahuje složky, které efektivně pomáhají pokožce odolávat stárnutí, regenerují energetickou rovnováhu
Kyselina lipoová (6,8-dithiooktanová, někdy také vitamín B13) nebo ač vitamín původně zařazený do komplexu vitamínů skupiny B, které jsou rozpustné ve vodě, je tato látka rozpustná v tucích. V posledních letech bylo zjištěno, že funguje jako superantioxidant.
Alfalipoová kyselina neutralizuje volné radikály, pomáhá navrátit pokožce pružnost a hladkost.
Alpha lipoová a koenzym Q10 (Q10 je přítomen také v kůži) jsou produkovány v lidském těle, ale pouze v malých množstvích. Jsou využívány buňkami při tvorbě buněčné energie, pokud je množství v našem těle vyšší než to, které naše buňky potřebují pro normální fungování, využíváme její antioxidační účinky. Hladina však v našem těle s věkem klesá, množství je nedostačující a je nutno pro správnou funkcí tyto látky v těle doplňovat. Stárnutí kůže vede ke tvorbě vrásek a vyšší náchylnosti k poškození zářením. Q10 se ukázal efektivní proti UVA, způsobenému oxidativnímu stresu v lidských keratinocytech a v prevenci poškození DNA.
Aloe vera reguluje pH kůže, proniká do hlubokých vrstev kůže, vyživuje kůži, zbavuje kůži odumřelých buněk, regenerace buněk hydratační a současně adstringentní prostředek Aloe vera má nesmírnou výhodu v tom, že působí jako stahující a zvlhčující prostředek. Abyste si lépe dokázali představit, co se děje, když jej nanášíte, vzpomeňte si, že aloe vera je pouštní rostlina, která nejen že musí udržet vodu, kterou již obsahuje, ale musí se také co nejvíce snažit zachytit okolní vlhkost v průběhu noci. Díky svým schopnostem stáhnout tkáně aloe vera působí rovněž adstringentně. Důvodem je zejména skutečnost, že obsahuje mono- a polysacharidy a několik různých aminokyselin.
Používaní krému pomáhá:
- aktivnějšímu procesu k obnovení struktury pokožky
- efektivněji vyrovnávat vrásky již po několika týdnech používání.


MSM aktivebylinné koncentrované mazání - spray
Funkce - Výrobek je vhodný na celé tělo. Užívá se při bolesti šlach, svalů, kloubů. Byliny obsažené v mazání patří mezi významné léčivky s protizánětlivým účinkem.
Užití - MSM active mazání ve spray, nastříkat na postiženou oblast kloubů, šlach, svalů, překrýt igelitem a zabalit. Zábal ponechat cca 2 hod. Při přecitlivělé pokožce jen nastříkat, zábal se nedoporučuje. Kůže může zčervenat z důvodu prokrvení. Výrobek je dermatologicky testován. Obsahuje byliny a látky: kostival, aloe, kopřiva, paprika,tužebník, měsíček, levandule, ďábelský dráp, MSM, metylium salicylikum, mentol aj.
Vhodná kombinace:
Revmaboro + MSM active spray . . při bolestech
MSM active + kostival gel . . při problémech s karpalními tunel


ECHINACEA SIRUP + VIT.C100 ml
Posílení imunity i boj s chřipkou
Echinacea, česky třapatka, je rostlina, kterou k léčebným účelům lidstvo využívá už tisíce let. Američtí indiáni s ní léčili celou řadu neduhů od zanícení očí přes bolesti hlavy až po vzteklinu. Jde o přírodní antibiotikum a prostředek proti infekci, pomáhá ničit bakterie i viry. Echinacea normalizuje imunitní odpověď i při autoimunních stavech, například při ekzému, na který je tradičním lékem. Dokáže pomáhat v prevenci dvou nejčastějších virových onemocnění - zánětu dýchacích cest a chřipky. Nejúčinnější je při prvních příznacích onemocnění. Echinacea je stimulátorem imunitních funkcí, prostředkem napomáhajícím k tomu, aby si tělo dokázalo samo pomoci," říká Douglas Schar v knize "Echinacea".
Echinacea má i celou řadu dalších příznivých účinků, často se ale projevují spíše individuálně. Někteří pacienti pozorovali kladný vliv třapatky na svůj organismus při léčbě infekce močových cest, zánětu dásní či únavového syndromu. Nejdiskutovanějším účinkem je ale pozitivní vliv na pacienty potýkající se s rakovinou. "Použití této rostliny při rakovině zůstává neprobádaným územím, přesto vzhledem k tomu, že je známo, že rakovinotvorné buňky ničí imunitní systém a Echinacea purpurea stimuluje bílé krvinky za tento úkol odpovědné, není možno pravděpodobnost takovéhoto využití zcela zamítnout," objasňuje dále Schar. Faktické důkazy ale stále chybí. Pozitivní vliv na pacienty s oslabenou imunitou po chemoterapii a ozařování, je však velice pravděpodobný. Echinacea má mnoho příznivců i v České republice. Je léčivou rostlinou, u které nejsou známé kontraindikace ani vedlejší účinky. Nabízí se tak jako ideální bylina, která může zlepšit imunitu i pomoci v prevenci mnoha nemocí.
Náš produkt Echinacea sirup + vitamin C je vyroben z kořene, listu a květu podle staré indiánské receptury, na rozdíl od běžně dostupných výrobků pouze z květů. Užití: děti od 6 let 6 kapek, dospělí 12 kapek denně. (1 balení = cca 160 DDD pro dospělé).
Vhodná kombinace:
Echinacea sirup s vit C + Yucca shidigera . detoxikace
Echinacea sirup s vit C + MSM . při zánětech kloubů
Echinacea sirup s vit C + Vitafort . . při zánětlivých změnách horních cest dýchacích
Echinacea sirup + Vilcaccora . . při špatné imunitě
Echinacea + Antialergin + Vilcacora . při Lymeské boreliose


REVMABORO
Bylinný koncentrát MUDr. Václava Vydry
Revmatismus je pojem ohraničený jen velmi nepřesně. Obvykle se pod ním rozumí bolestivé postižení pohybového aparátu, tedy kloubů, páteře, svalů, úponů a šlach. Revmatické nemoci patří k nejrozšířenějším chorobám vůbec. S některou formou "revmatismu" se prakticky každý člověk v životě setká. Jejich závažnost je velice různá, od banálních krátkodobých potíží až po stavy invalidisující, až životu nebezpečné. Při revmatických chorobách se vyskytuje současně postižení srdce,cév, kůže nebo očí. Změny na kloubech probíhají na výstelce kloubů, která produkuje kloubní tekutinu, následně na chrupavce, kostech, kloubním pouzdru na okolním vazivu a šlachách. Revmatoidní artritida je obvykle chronická, tedy dlouhodobá a postupně poškozuje kloubní struktury a vede nejen k bolesti, ale i k deformaci až znehybnění kloubu. Původ není zcela jasný, předpokládané příčiny jsou infekce, alergie, autoimunitní proces, porucha metabolismu, ale i psych trauma a genetické disposice. Vzhledem k tomu, že valná většina chemických léčiv má vedlejší účinky je vhodné léčbu kombinovat a nepříznivé vedlejší účinky kompensovat fytoterapií. Existují desítky receptur a léčebných postupů, takže trvalo dlouho než porovnáváním a změnami podílů jednotlivých vybraných složek se jevil dosažený výsledek vyhovující. Název REVMABORO znamená REVMA - tické BO-lesti R-uší a O-dravuje. Preparát napomáhá klasické léčbě, ale může být použit jako dlouhodobá prevence nebo jako prostředek při typických bolestivých reakcích na atmosférické změny. 


ANTI STRESS
Bylinný koncentrát MUDr. Václava Vydry
Doba dnešní, doba stresová. Jen málokdo je natolik odolný, aby jeho psychika byla v naprostém pořádku. Od špatné psychiky se odvíjí spousta problémů - srdeční arytmie, bolesti zad, nespavost, vysoký tlak aj.
Přípravek Antistress ve formě bylinného koncentrátu umožňuje urychlené snížení pohotovostní změny, urychluje regeneraci zklidněním a v kombinaci s psychofyzickou hygienou pomáhá odstraňovat dlouhodobé následky stresu. Tedy sumárně napomáhá snížení vlivu nervosity, předráždění, neklidu, nespavosti a pocitu vnitřního napětí.
Více léků v moderní současnosti se používá k úpravě psychických reakcí, které jsou nepříjemné, zatěžující, ztěžující denní zvládání návalu povinností bez emocionálního uvolnění, pokud možno s povinným "úsměvem". Narůstá spotřeba, návyk skutečný či rituální na farmaka za tím účelem vyráběná. Tendence k užívání spíše přírodních způsobů překonávání a vyrovnávání stresu přivádí mnohé k bylinným čajům, které jsou na trhu více let. Antistress byl vyvinut před 17 léty za účelem zklidnění dětí a těhotných žen s ohroženým těhotenstvím, dlouhodobě léčených v nemocnici.
Poznatky s Anti Stressem z logopedické školy:
Podáváno u dětí s diagnosou balbuties (koktavost).
- celkem zapojeno 20 dětí s rod. (děti obdržely 1/2 lahvičky)
- podáváno 14 až 21 dnů, 2 až 3x denně
- věková kategorie 7 až 11 let
- děti dostávaly produkt postupně, tak jak přicházely na terapii, stále dostáváme další informace - aktivně spolupracuje zatím 9 dětí s rod.
Více viz www.hemann.cz - doplňky stravy z bylin - Antistress - z dopisů.
MUDr. Václav Vydra, v.r.
gynekolog a akupunkturista AŠ


MSM - tablety pro zdravé klouby

Harpagophyt ležatý - Harpagophytum procumbens -

Devil s claw - ďábelský dráp MSM - látka, která je součásti našeho výrobku MSM tablety pro zdravé klouby obsahující - minerál - přírodní síru, má zásadní význam pro normální fungování a strukturu těla. Síra je stavebním kamenem pro proteiny a pojivové tkáně , které tvoří naši tělesnou hmotu, pro enzymy, které řídí nesčetné chemické reakce a pro účinné přírodní sloučeniny, které nás chrání před toxicitou a škodlivým oxidačním stresem. Síra je součásti doslova každé tkáně, zejména pak tkání obsahujících velké množství proteinů - červených krvinek, svalů, kůže, vlasů a nehtů . Také síra má dlouhou tradici v léčitelství, ale při dnešní fascinaci vitaminy a minerály je v současnosti přehlížena. Množství lékařských výzkumů uskutečněných během let naznačují, že v artritických kloubech je nižší než obvyklé množství síry. Výzkum z roku 1995 ukázal, že koncentrace síry v artritických chrupavkách dosahovala pouze jedné třetiny množství v normální chrupavce.


MSM - přírodní síra napomáhá:

- zesílení nehtů a vlasů

- tvorbě zdravé kůže, chrupavky , pojivové tkáně

- odbourání zánětu , ( užití při onemocněních kloubů - osteoartróza, revmatoidní artritida )

- tlumení bolestivosti a otoků

Bezpečnost, toxicita, nežádoucí účinky:

Je to bezpečná , netoxická látka bez nežádoucích účinků. Tolerance látky je velmi dobrá.

Další součást našeho výrobku MSM tablety pro zdravé klouby je rostlina - Harpagophytum procumbens - má použití při artritidě a

revmatismu pro své protizánětlivé účinky.

Od konce druhé světové války bylo harpagophytum užíváno v léčebných zařízeních v celé jižní Africe a některých nemocnicích a klinikách

v Německu jako prostředek pro léčbu zánětlivých onemocnění. Většina z těchto pokusů přinesla částečný až úplný úspěch. První publikovaná zpráva o těchto počátečních výzkumech vyšla v roce 1958. V této zprávě se uvádí, že Harpagophytum účinně omezuje zánět a otoky u experimentálně vyvolané artritidy.

( Zorn.B. Uber die antiarthritische Wirkung der Harpagophytum .wurzel 1958 ) V roce 1962 byla identifikována aktivní složka harpagosid ( Tunman,P. a Lux, R. " Zur Kenntniss der Inhaltsstoffe aus der Wurzel von H.p. " Deutsche Apotheker- Zeitung, 1274-1275,1962 a 395-396.1963) a v roce 1970 byla tato složka podrobena rigorosním křížovým farmakologickým testům, při nichž byl protizánětlivý účinek potvrzen.( Eichler,O.Koch, C. "Uber die antiphlogistische, analgetische und spasmolytische Wirksamkeit von Harpagosid."Arzneimittel-Forschung, 20(1),107-109, 1970.). Ukázalo se , že preparáty z celého harpagophyta jsou účinnější než čistý harpagosid. Bylo prokázáno, že obojí je bezpečné, navíc se ukázalo, že protiartritický účinek není výsledkem nějakého působení rostliny proti bolestem, protože rostlina žádné takové účinky nemá. Mezitím se objevovaly další zprávy se sděleními o dobrých klinických výsledcích. V jednom případě bylo více než 100 pacientů léčeno buď samotným harpagophytem nebo kombinaci rostliny a klasické léčby. Přibývalo dokladů o nejedovatosti. Byly identifikovány další důležité složky: harpagit, procumbit, beta-sitosterol, stigmasterol, mastné kyseliny, triterpen a flavonoidy. Mladší zprávy konstatují, že přípravky z Harpagophyta jsou velmi vhodné pro léčení chronického revmatismu, artritid, dny, bolesti v dolní části zad způsobených spondylosou , (nezánětlivé onemocnění meziobratlových plotének , které ztrácejí svou pružnost a v těžších případech mohou i vyhřeznout a utlačit míšní kořen s důsledky pro pohyblivost a citlivost určité části těla.), neuralgie, bolestí hlavy a lumbaga ( ústřel , náhle vzniká bolest v bederní krajině spojená s křečí zádových svalů ). Jedná práce konstatuje, že protizánětlivé účinky rostliny jsou shodné s účinky pyrazolonových derivátů a fenylbutazonu, obecně předepisovanému proti artritidě. Existují zprávy o účinku proti bolestem, které jsou však subjektivního charakteru. Objektivní testy vyzněly v tomto bodě nejednoznačně. Úleva od bolesti je pravděpodobně vedlejší příznivý efekt omezení zánětu. Vyskytují se časté zprávy o zlepšení pohyblivosti kloubů a také o zlepšení pocitu pohody. Lékaři v Evropě běžně injekčně aplikují výtažky z harpagophyta přímo do artritických kloubů, kde účinkují na zmenšení zánětu přibližně stejně jako kortizon. Stejně jako ve většině postupů při léčbě artritid není ani při tomto způsobu ve všech případech dosaženo úspěchu. Těch úspěšných je ale dost na to, aby byly zárukou pro další výzkum rostliny a také pro to, aby mohla být doporučována jako možný léčebný postup. Britská farmakologická společnost( British Pharmacopoeia) uznává, že harpagophytum má vlastnosti protizánětlivé, protirevmatické, analgetické, sedativní ( uklidňující) a diuretické (močopudné) a že je vhodný při revmatismu, artritidě ( zánět kloubů ), dně ( kloubní onemocnění způsobené poruchou metabolismu a

vylučování kyseliny močové), myalgii ( bolesti svalů ), fibroze ( zmnožení vaziva v určitém orgánu na úkor jeho funkční tkáně), lumbagu ( viz

výše) a doporučuje tuto rostlinu při léčbě revmatismu ( British Herbal Pharmacopoeia, British Herbal Medical Association,West Yorks.

Zdravotní tvrzení , která o Harpagophytu uvádí instituce v EU, zabývající se působením léčivých rostlin na organismus:

pomáhá posilovat pohybovou soustavu

pomáhá udržovat klouby v dobrém zdravotním stavu

pomáhá udržovat ohebnost kloubů a šlach

pomáhá udržovat dobrou mobilitu.


FEMIGARD - ochránce žen

Fytoterapie současnosti je na okraji zájmu moderní medicíny, byť 50% léků pochází z biologických surovin. Má se za to , že domácí léčba, krom dietních opatření je tvořena hlavně používáním bylin. Pozornost lidí se v posledních dvaceti létech přiklání k využívání léčivek v prevenci, k léčení běžných lehkých nemocí a poruch nebo jako doplňková léčba.

Historie

V málokterém oboru je ctěna tradice a úspěšný experiment tolik jako ve fytoterapii. Mnoho chemiků analyzovalo substance léčivých rostlin, jenže sledovat jejich aktivitu v těle dost dobře nejde. Zádrhel je v individualitě stavu chorého, správné by bylo vytvořit pro každého zvláštní směs. Slavní bylinkáři měli desítky až stovky připravených směsí seřazených ve skladech či stodolách, protože pacientů byly průvody. Tak vznikly požadavky na směsi univerzálnější a také snaha vytvořit všelék. Některé složeniny mají deset až třicet součástí, dlouhou historii i obchodní úspěchy.

Bylinný koncentrát

Moderní podoba účinného bylinného přípravku je bylinný koncentrát. Má několik předností:

1. zaručenou kvalitu suroviny

2. garantované složení

3. jasnou indikaci ( určení)

4. laboratorní zpracování ( kvalita vody, pH, teplota a doba louhování, dělení výluhů z kořenů, květů, listů, semen)

5. mikrobiologickou a toxikologickou kontrolu ( patogenní bakterie, těžké kovy a jedovaté postřiky)

6. přirozenou konzervaci či sterilizaci

7. možnost jednoduchého dávkování i pro děti (kapka)

8. mizivé vedlejší potíže a alergizace

Tajemství výroby

Tvorba systémového, účinného a bezpečného podpůrného bylinného přípravku trvá několik měsíců či let. Často jsou do směsi přidávány exotické rostliny, což vyžaduje opatrnost. Stejně důležité je brát ohled na biorytmus. Malá dávka koncentrátu je daleko účinnější podaná v určitý čas než silná dávka mimo čas plné funkce ochořelého orgánu. Pokud biorytmus není zcela zřejmý, je lépe udržovat rovnoměrné dávkování celých 24 hodin. Biorytmus je řízené periodické zesilování či oslabování funkcí různých tělesných orgánů, ale i psychiky v průběhu dne i v souvislosti s biorytmy delšími a jako reakce na vlivy vnější i vnitřní. V moderní době je mnoho faktorů, které biorytmus narušují.

Problémy sterility. Problém sterility je samozřejmě širší, ale bez biorytmu se i embryotransfer nepovede. Podobně hormonální preparáty, které sice rytmus menstruace udržují, utlumují vnitřní regulační mechanismy zvláště při víceletém nepřetržitém užívání. Je prokázáno, že fytoterapeutický preparát je schopen narušený biorytmus dobře obnovit v poměrně krátkém čase. Samotné vyladění biorytmu přináší úlevu od potíží spojených s menstruačním cyklem. Vedlejšími vlastnostmi takového preparátu jsou i protizánětlivé a protikřečové účinky.


Femigard

Věnoval jsem se této problematice mnoho let, při konstrukci žádaného receptu jsem prošel recepty od 16 století do současnosti. Dále zmíněný recept jsem začal užívat před více než třiceti léty. Původní čajová směs sloužila jako součást kompletní přípravy neinvazivního léčení ženské sterility. Zkušenosti a sdělení pacientek však rozšířily užití na širokou paletu jejich potíží. Při dlouhodobém sledování pacientek a podle jejich svědectví docházelo v průběhu fytoterapie gynekologických potíží k jejich postupnému mizení v tomto pořadí:

- pocity napětí

- tlaků a píchání v podbřišku

- vymizení či zlepšení výtoku

- zmizela ovulační bolest a průvodné špinění

- menstruace se stala pravidelnou

- snížila se krevní ztráta při menstruaci

- vymizely kožní záněty, akné, potivost a psychické rozlady

- vymizely cysty na vaječnících i v mléčné žláze.

Tak byl stvořen koncentrovaný bylinný koncentrát s názvem " ochránce ženy ", který je nyní v podobě bylinného koncentrátu znám pod

ochranným názvem Femigard. To je můj odkaz ženám po 41 létech gynekologické praxe.

MUDr Václav Vydra

poslední primář gynekologicko - porodnického oddělení zaniklé nemocnice v Aši


GASTRO HEMANN

Bylinný koncentrát, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Udržuje optimální pohodu lidí, kteří trpí pálením žáhy, bolesti žlučníku, průjmy, plynatostí. Jeho využití je široké. Je doporučeno užívání před jídlem pro ty, kteří mají problémy se špatným zažíváním i pro ty, kteří mají dobré zažívání a nárazově potřebují pomoci s těžce stravitelným jídlem , pak možno použit lžíci po jídle, může se užívat i mezi jídly, pokud vznikne potřeba. Velmi vhodný při nechutenství, hlavně u lidí konzumujících spoustu chemických léků , které jsou často příčinou nechutenství .

Může být užíván pravidelně ráno, přítomné byliny se postarají o dobrý zažívací start na celý den, večer pro dobrou pohodu zažívacích orgánů během noci a tím klidný spánek.


INULÍN

tablety s beta- karotenem a vitaminem C

1. Vliv inulinu na salmonely

(Salmonella typhi, Salmonella parapythi, Salmonella enteritis, Salmonella typhi mirium a další). Účinek je vysvětlován hlavně tím, že fermentačními pochody ve střevě vznikají z oligofruktanů mastné kyseliny s krátkým řetězcem, zejména acetát, propionát a butyrát. Tyto jsou jednak substrátem pro růst fyziologických střevních bakterií, jednak některé z nich, zejména butyrát zvyšují prokrvení tlustého střeva a mimo jiné napomáhají k ulehčení reparačních pochodů zánětlivě či jinak postiženého střeva.Vlivem podpory růstu fyziologické střevní flóry pak dochází k útlumu zejména semipatogenních mikroorganismů. To je také jeden z důvodů, proč se rozpustná vláknina, tedy také inulín a oligofruktany, stávají součásti moderních specializovaných nutričních enterálních přípravků, které jsou cíleně podávány i u zánětlivých střevních onemocnění (př.přípravek Nutrodrip firmy Novatis)-př. Palacio, J.C.Robmeau, J.L.: Dietary fiber: A brief rewiev and potential application to enteral nutrition. Nutrition in Clinical Practice: 5:99-106, 1990. Práci v tomto směru je celá řada.

Použití inulinu u diabetiků - jde o specifickou léčbu? - dočtete se na internetových stránkách

www.hemann.cz - bylinná tonika

5. Přesná indikace pro inulin, jak ho používat s antibiotiky?

Inulin je součásti stravy, je vhodné jej podávat u různých dysmikrobií, zejména u dysmikrobií po antibiotické léčbě, ale také u poruch mikrobiální flóry u Crohnovy choroby a u proktokolitidy. V žádném případě nedochází k interferenci, naopak jeho soustavná konzumace v průběhu antibiotické léčby a v období po této léčbě je výhodná, spíše řečeno žádoucí.

Doc. MUDr. Lubomír Kužela, DrSc., Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha 10

Beta karoten (obsažen v tabletách inulínu), provitamin, jehož biochemickou přeměnou vzniká v těle vitamin A. Má význam hlavně při ochraně organismu před volnými radikály, patří mezi významné antioxidanty. Při zvýšené konzumaci beta karotenu se kůže lépe opaluje, buňky jsou chráněné proti působení volných radikálů, snižuje se nebezpečí poškození kůže až vzniku rakoviny kůže. Při nedostatku beta karotenu a tím i nedostatku vitaminu A se může projevit šeroslepost, zástava růstu, suchost a porucha funkce sliznic. Vitamin C spolu s vitaminem A podporuje tvorbu kolagenu, který pomáhá udržet pokožku vláčnou. Patří rovněž mezi antioxidační vitaminy, které chrání před poškozením volnými radikály. Cigaretový kouř, výfukové plyny, UV paprsky ze slunečního záření aj. Vitamin C zvyšuje odolnost proti virózám, které se v létě často vyskytují.

Pro docílení účinku je vhodné konzumovat u děti od 3 let 2 tablety denně , dospěli 4 tablety denně .


Antialergin

koncentrát z hub shii - také

Houby shii-také, šitaké, (lentinan, eritadenin ) patří do skupiny léčivých hub, kam patří mimo jiné i hlíva ústřičná ( beta glukan)

Má schopnost:

ničit viry a bakterie - účinný proti lymské borelióze

snižovat toxické účinky chemoterapie a radioterapie na zdravé tkáně snižovat nadměrné reakce při styku s prachem, pylem, peřím, některými potravinami a chemickými látkami. Podle řady výzkumů šitake ( houževnatec jedlý) působí velmi příznivě na lidské zdraví. Ve východní Asii se více než 1000 roků kultivuje a je oblíbenou jedlou houbou. V tradiční medicíně se uplatňuje jako tzv. aktivátor při poruchách krvetvorby, na snižování hladiny cholesterolu, bolestech hlavy a žaludku, vodnatelnosti a nemocech z přechladnutí. Protinádorové působení se připisuje polysacharidu lentinanu. Ve studiích probíhajících v Japonsku se po jeho podávání dosáhlo významné prodloužení života nemocných s rakovinou žaludku a konečníku. Zvyšuje i odolnost vůči recidivám rakoviny a brzdí manifestaci příznaků po infekci virem AIDS. Ochranný účinek na játra prokázali u 40 nemocných s chronickou hepatitidou typu B, kdy po 4 měsíčním podávání 6 gr. extraktu denně ( pozn. je obsaženo v 10 tabletách Antialerginu ) v 15 případech došlo k inaktivaci virusu. Zlepšení zaznamenali ve všech případech. ( Časopis " Léčivé rostliny " )

Plodnice houby obsahují asi 20% bílkovin a v nich všech 8 aminokyselin nepostradatelných pro lidský organismus, zvláště albumin,leucin,lysin a prolamin. Dále je přítomno asi 3% tuku a velmi cenné vitamíny skupiny B, z minerálních látek hlavně draslík, vápník, železo, fosfor a zinek...výtažek z houby pomáhá při žaludečních vředech, diabetu , žlučníkových kamenech i chudokrevnosti......snižuje vysoký krevní tlak prostřednictvím specifické látky eritadeninu, rovněž množství škodlivého cholesterolu v krvi. Povzbudivé jsou i výsledky u rakoviny. Protinádorové účinky má především polysacharid lentinan ....výtažek z této houby se rovněž užívá ke snížení toxických účinků chemoterapie či radioterapie na zdravé části těla...houba působí proti rýmě a nachlazení i na některé z chřipkových virů, a to tím , že v buňkách zvyšuje koncentraci interferonu , který chrání zdravé buňky před vlastní infekcí. ( Pavel Valíček " Rostliny pro zdravý život " )